Fransa Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Fransa Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Fransa Uzun Süreli Vize

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Fransa Uzun Süreli Vize (D Tipi)

Fransa uzun süreli vize, Fransa ulusal vize adı ile de geçmektedir. Fransa ülkesinde herhangi bir amaç doğrultusunda 90 günden daha fazla konaklama yapmak isteyen kişilere verilen bir vize kategorisidir. Bu noktada ise Fransa Ulusal Vize başvurusunda bulunulmadan hemen önce, Fransa ülkesine ne amaç için seyahat gerçekleştirilmesi değil, 90 günlük süre zarfından daha fazla kalınma talebidir.

Örnek verecek olursak; bir öğrenci dil eğitimi amacı doğrultusunda Fransa ülkesine gitmek istiyor ise D tipi vize kategorisinde başvuruda bulunabilmektedir. Ancak eğitim süresi 2 aylık bir zaman dilimini kapsayacak ise, bu noktada Fransa Schengen Vizesi talep etmesi yeterli olacaktır.

Başvuruda bulunacak olan kişi, Fransa ulusal vize talebinde bulunacak ise, ikinci aşamada ise başvuru gerçekleştireceği vize nedeni doğrultusunda hazırlıklarını tamamlaması gerekmektedir.Daha fazla bilgi

D Tipi Fransa Vizesi (Uzun Dönem)

D Tipi Fransa Vizesi, alınması gerektiğini söyleyerek, seyahat nedeni neticesinde vize başvurusu yapması gerekmektedir. D tipi Schengen vizesine sahip olan kişiler, bu vizeye sahip olduktan daha sonra vizenin izin süresi kapsamı içerisinde oturum iznini de direkt olarak sahip olmaktadırlar.

Fransa Uzun Dönem Vize (D Tipi) Schengen Özelliği Taşır Mı?

Fransa uzun dönem vize türü ile ilgili en sık Sorulan sorulardan bir tanesi de, Schengen vizesini kapsayıp kapsamadığı özelliğidir. Fransa uzun türlü olan vize, kısa süreli vizenin sağlamış olduğu tüm hakları bünyesinde barındırmaktadır. Kısacası diğer Schengen ülkeleri içerisinde 90 güne kadar konaklama hakkı bulunabilmektedir.

Yanlış bilinen bir diğer konu ise, uzun süreli Schengen vizesi ile ilk 3 ay Schengen bölgesine seyahat gerçekleştirme özgürlüğünün bulunmasıdır. Kısacası örnek ile şunu açıklayabiliriz; Paris ülkesine Erasmus yapılacağını varsayar isek, Erasmus programına katılım sağlamak amacı ile tek yapılması gereken uzun süreli vize başvurusunda bulunmaktır. Kişinin vizesi için gerekli olan tüm işlemler yapıldıktan daha sonra ve bunun beraberinde kişinin üniversite eğitimi başlamaktadır.

Bahar tatilinde ise İtalya ülkesinin Verona şehrine gitmek ister ise kişi, Verona eyaletinde 3 gün kadar kaldığı ve Daha sonra oradan da Avusturya’nın Linz kentinde geçmektedir. Avusturya ülkesinde beş gün kadar bir konaklama gerçekleştirildikten daha sonra ise tekrar Fransa ülkesine dönülür. Bu durumda ise, uzun tip vizenin vermiş olduğu 90 günlük Schengen bölgesinde dolaşım izni içerisinde sadece 8 gün konaklama yapılmış olmaktadır. Birkaç hafta sonra ise bir hafta sonu tatilinde kişi Zürih’e iki günlüğüne seyahat etmesi varsayılır ise, Fransa ülkesine geri dönülür.

Şu andan itibaren 80 gün bir süre zarfı içerisinde Fransa dışındaki Schengen ülkelerinde kalabilme hakkı mevcuttur. Kısaca bahsedecek olursak, uzun tip vize de Schengen bölgesi sınırları içerisinde kalış süresi vize alınmış olan ülkenin dışında bulunan Schengen ülkelerinde yapılan kılıçlar için hesaplanmaktadır.

Fransa Uzun Dönem Vize İçin Gerekli Evraklar

Fransa uzun dönem vize için gerekli olan evraklar başvuru nedenine göre değişkenlikler sergilemektedir. Başvuru yapacak olan kişinin gidiş nedenine göre Fransa ülkesinin Konsolosluğu tarafınca ilan edilmiş olan bir dizi evrak bulunmaktadır. Aşağıda Fransa uzun dönem vize için gerekli olan temel evraklar mevcuttur. Kişinin başvuru tipine göre aşağıdaki evraklara ekleme yapılması gerekebilmektedir.

 

Belgelerin, orijinalleriyle beraber bir adet fotokopileri de verilmesi gerekmektedir. Türkçe belgelerin Fransızca dili ile çevrilmesi bunun beraberinde ibraz edilmesi tavsiye edilmektedir. Fransızca, eksiksiz ve tam bir şekilde doldurulmuş ardından kişinin imzalanmış olduğu üç adet Fransa uzun tipi vize başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, kişinin pasaportuna işlenmiş tüm sayfalarının fotokopileri, pasaportunun bitimine kala en az 18 ay kadar alınmış olmalı ve vize için iki adet sayfanın da boş bulundurulması, 3 adet yetkili makamlar tarafından talep edilen ölçülerde biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

Kişinin nüfus kayıt örneği, Fransa ülkesinde bulunduğu süre zarfı içerisinde geçerli olacak bir seyahat sağlık sigorta poliçesi ve tüm seyahat boyunca yaşam masraflarının nasıl karışlanacağına dair ispatlanacak bir belge sunulması gerekmektedir. Kişinin gidiş nedenine göre birbirinden farklı evraklar istenildiği taktirde, Fransa uzun tip vize başvuruları yapılmadan önce mutlaka kişi danışmanlar ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Fransa Uzun Süreli Vize Süreci

Başvuru sahibinin yapmış olduğu vize müracaatlarının ardından hazırlamış olduğum evraklar içerisinde vize almak istediği ülkeye ait birkaç ay daha tekrar gideceğini gösterecek dilekçeyi de sunması gerekmektedir. Ardından uzun süreli bir vize alma işlemini gerçekleştire bilmektedir. Bu belgeler otel ve uçak rezervasyonu gibi belgeler niteliği taşıdığından dolayı, yanı sıra dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise başvuruda bulunacak olan ülkenin uzun süreli verilecek bir ülke olması ayrıca dikkat edilmesi gereken hususlar içerisinde yer almaktadır.

Bu nedenlerin doğrultusunda, başvuru yapacak olan kişi önce kişinin banka hesabında fazla büyük bir miktar bulunması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan şahıs banka hesabındaki parayı yüksek göstermek amacıyla aile yerlerinden hakkına sahiptir. Ancak bir iletilmesi gereken diğer husus ise hesabını göstermiş olduğu bakiyenin başvur gerçekleştirmeden en az birkaç ay önce hesabına yatırılması tavsiye edilmektedir.

Çünkü biletlerinin yanı sıra başvuru yapacak olan şahsın, dikkat etmesi gereken diğer etmen iyisi, banka hesabında bundan maddeyi de yardım. Kişi tüm sağlık sigortasında uzun süreli yaptırması başvurusuna Güçlü bir referans sağlamaktadır. Kişinin yapacak olduğu seyahati kapsayacak bir şekilde 30.000 Euro teminatlı olan bir şey ya sağlık sigortasını yaptırması en önemli evrak arasında yer almaktadır. Sağlık sigortasına uzun bir süreli yaptırmasının yanı sıra, vizesini uzun süreli verilmesi açısından oldukça büyük bir etki yaratacaktır.

Başvuruda bulunan kişinin vize başvurusu sırasında dikkat etmesi gereken farklı bir konu ise, vize değerlendirmesi yapılacak olan makamların kişinin ülkesine döneceğine ikna olması gereken bir belgenin ibrazıdır. Bunun yanı sıra başvuru sahibi, seyahatini tamamladıktan daha sonra ülkeden ayrılacağını dair belgeleri kanıtlayabilir ise uzun süreli vize alma şansını da elde etmektedir. Kişinin ülkesine geri döneceğini garanti edecek belgeler ile bunun yanı sıra, kişinin iş yerinden de almış olduğu dilekçe ayrıca önem taşıyacaktır.

Başvuru yapacak olan kişi dilekçe sayesinde seyahat tarihlerini, iş yerindeki pozisyonunu ve seyahat bitiminde işine devam edeceğine dair de belgeleri beyan etmiş bulunmaktadır. Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, eğer başvuru yapacak olan şahıs öğrenci ise kesinlikle okuduğu okuldan öğrenci belgesinde başvuru dosyası içerisinde ibraz etmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin birlikte seyahat edecek eşi ya da herhangi bir arkadaşı mevcut ise, uzun süreli vize başvurusu dilekçesi içerisinde belirtilmesi gerekmektedir.

Ticari vize başvuruları içinse, talep edilmiş olan gerekli evraklar kişinin şirketinden sağlanması, ayrıca şirket evrakları ve şirketin yazısı gibi gerekli tüm evrakların sağlanması uzun söyle biz alınması açısından büyük bir önem kazandıracaktır. Belirtilmiş olanlar, başvuru yapacak olan kişinin yetkili makamlara beyan edecek olan bu belgelerin eksiksiz ve kesinlikle tutarlı olması gerekmektedir. Makamlar tarafından eksik bir evrak ya da tutarsız bir bilgi tespit edilir ise, kişinin yapmış olduğu uzun dönem vize başvurusu direkt olarak ret cevabı alacaktır. Ayrıca kişi hakkında da cezai yaptırımlar uygulanabilir mi söz konusudur.

Fransa Uzun Süreli Vizesi S.S.S

Fransa uzun süreli vize başvurusu ne zaman açılacak?

Fransa’ ya yapılacak uzun süreli seyahatler için bazı kişiler Covid-19 kapsamında getirilen kısıtlamalardan muaftır. Fransa uzun süreli vize başvuruları Fransa vatandaşı ile evli olanlar, Fransa’da öğrenim görecek olanlar, sağlık çalışanı olarak görevlendirilmiş olanlar, görevleri kapsamında olmak kaydıyla diplomatlar ve askerler için alınmaktadır.

Uzun süreli vize için gerekli evraklar nelerdir?

Fransa uzun süreli vize başvuru evrakları; pasaport, kimlik fotokopisi, Fransa uzun süreli başvuru formu, Fransa uzun süreli başvuru dilekçesi, seyahat sağlık sigortası gibi genel evrakların yanı sıra vize türüne göre değişiklik gösterir. Fransa Aile birleşimi vizesi için evlilik cüzdanı gerekirken çalışma vizesi için Fransız firma ile yapılan sözleşme ve mesleki belgeler, öğrenci vizesi için Fransa’ daki okuldan kabul belgesi istenir.

Fransa Erasmus vizesi evraklar?

Pasaport,
Fransa uzun süreli vize başvuru formu
Fransa vize başvuru dilekçesi
Fransa’ da kalınacak yer bilgisi ile ilgili evrakalr
Varsa hibe yazısı
Fransa’ daki eğitim kurumundan kabul yazısı
Seyahat sağlık sigortası
18 yaşından küçükler için muvafakatname ibraz edilmelidir.

Fransa vize ücreti öğrenci ne kadar?

Fransa’da 90 günü geçmeyecek eğitim faaliyetleri için bulunmak isteyenlerin Fransa öğrenci vizesi harç bedeli 80 Euro, başvuru hizmeti 30 Euro olmak üzere toplam 110 Euro’ dur. Fransa öğrenci vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti almak isteyenler 30 Euro hizmet bedeli ödemelidir. Fransa Erasmus vizesi gibi uzun süreli öğrenci vizeleri için danışmanlık bürolarında fiyat alınabilir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu