Fransa Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Fransa Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Schengen Vizesi

fransa aile birleşimi
fransa aile birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Fransa Schengen Vizesi

Fransa Schengen vizesi, 180 günlük bir dönem içerisinde mevcut 90 günü aşmamak koşulu ile Schengen Üye Devletlerinin sınırları kapsamı içerisinde, planlı bir seyahati ya da bu sınırlar içerisinde yapılacak olan transit geçişleri kapsayan bir C tipi (kısa süreli) vize türüdür. Schengen Üye Devletlerinin havalimanlarının uluslararası alanları içerisinden, asıl seyahat edilecek olan ülkeye aktarma amacı doğrultusunda kullanılan bir ‘’havaalanı transit vize’’ türü de Schengen vizesi kapsamı içerisinde bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Fransa Schengen vizesi, vizenin geçerliliği olduğu süreç içerisinde başvuru yapan kişinin diğer Schengen kapsamı içerisinde bulunan ülkeleri de ziyaret etme hakkına sahiptir. Fransa Schengen vizesi için yapılacak olan Fransa müracaatları direkt olarak vize başvuru merkezlerine ya da vize başvuru firmaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.Daha fazla bilgi…

Fransa Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa Schengen vizesi, başvuru yapan kişiye göre uygun seyahat türlerini ve bunun beraberinde Schengen vizesi adına talep edilen gerekli evrak listesini Fransa Vize İşlemleri bölümü ile yapılmaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişinin Vize Merkez temsilcileri ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir. Kişinin iletişime geçmesinin akabinde güncel evrak listesi, kişinin güncel ve aktif e-maline gönderimi sağlanmaktadır.

Fransa Schengen vize evrakları, başvuru yapacak olan kişi tarafından vize merkezine kurye ya da kurye aracılığı doğrultusunda gönderimini sağladıktan daha sonra, başvuru sahibinin başvuru dosyası hazır bir hale getirilmektedir. Ayrıca başvuru yapacak olan kişiden daha önceden alınmış bir Schengen vizesi mevcut değil ise, VIS prosedürleri kapsamı içerisinde kişiden parmak izi verme işlemi gerçekleştirmesi talep edilmektedir. Bunun yanı sıra parmak izi verme işlemi, Schengen prosedürleri gereğince zorunlu bir işlemdir.

25 Eylül 2014 tarihi itibari ile yürürlüğe giren VIS prosedürünün uygulanmasına geçiş sağlamıştır. Ancak bu tarih itibari ile Schengen vizesi talep eden başvuru sahiplerinin, belirlenmiş olan randevu gün ve saatinde başvuru merkezi içerisinde hazır bir şekilde bulunması talep edilmektedir. Randevu geldiğinde, vize temsilcileri başvuru sahibine biyometrik bilgi beyanı kapsamı içerisinde eşlik edecektir.

Fransa Schengen Vize Başvuru Formu

Fransa Schengen vize başvuru formu başvuruda bulunacak olan kişinin tüm kişisel bilgilerini kapsamaktadır. Bu form içerisinde verilecek olan bilgilerin diğer evraklar içerisinde bilgiler ile kesinlikle uyumluluk ve tutarlılık göstermesi gerekmektedir. Ayrıca kişi başvuru formunu doldurur iken oldukça titiz bir şekilde ve dikkat ile özenli doldurulması yetkililer tarafınca tavsiye edilmektedir.

Başvuru yapacak olan kişinin pasaport numarasını ve kimlik numarasını doğru ve tutarlı bir şekilde yazmış olmasından emin olması gerekmektedir. Tüm bu belirtilerin yanı sıra, kişinin mevcut pasaportunun içerisinde atılmış olan imza ile, başvuru yapan kişinin Fransa Schengen vize başvuru formu içerisinde atılması gerekli olan kısma atacak olduğu imza kesinlikle birbiri ile tutarlılık göstermesi gerekmektedir. Aksi takdirde kişinin yapmış olduğu Fransa vize başvuru değerlendirme aşaması ise olumsuz bir şekilde sonuç alacaktır.

Fransa vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, Fransa Schengen vize başvuru formu içerisinde tutarlı ve doğruluğu kesin olan bilgiler vererek ilgili yere ıslak imzasını da atması gerekmektedir. Tüm bu belirtilerin yanı sıra, başvuru yapacak olan kişinin başvuru formunu Fransızca ya da İngilizce dillerinde doldurması gerekmektedir. Fransa Schengen başvuru formu içerisinde yazılacak olan bilgilerin her bir harfi büyük bir şekilde yazılmalıdır ve form doldurma esnasında kişi tükenmez kalem kullanması gerekmektedir.

Seyahat süresi zarfı içerisinde kişiye eşlik edecek aile fertleri için ise, ayrı ayrı her aile bireyi için Fransa vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Başvuru formunun en sağ üst köşesinde yer alan fotoğraf kısmına, gerekli niteliklere sahip olan biyometrik fotoğrafın da yapıştırılması gerekmektedir.

Yetkili makamların talep etmiş olduğu ölçüler niteliğinde, arka fonunun beyaz renkte olması ve başvuruda bulunan kişinin yüzünün net bir şekilde görüldüğü bir biyometrik fotoğraf kullanılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra biyometrik fotoğrafın ise başvuruda bulunan kişinin en güncel halinin yansıtması ve en fazla 6 ay içeresinde çekilmiş olması yetkili merciler tarafınca talep edilmektedir.

Fransa Schengen Vize Başvurusu

Fransa Schengen vize başvurusu, başvuru yapacak olan kişi tarafından başvuru yapılmadan önce ve kişinin seyahat başlangıç tarihinden 15 gün öncesinden yapılması yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra, seyahat tarihinin başlangıç tarihinden 3 ay önce başvuru yapılması da kabul edilmektedir.

Fransa Schengen vize müracaatları, Türkiye ülkesinin sınırları içerisinde mevcut olan Fransa Konsoloslukları ve Fransa ülkesindeki resmi mercilerin tatil günleri kesinlikle başvuru yapacak kişi tarafından göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişinin randevu tarihlerinin ve bu gibi nedenlerden dolayı aksama yaşanması, kişinin Fransa Schengen vize başvurusunun değerlendirme sürecinde uzamaların yaşanması muhtemeldir.

Ayrıca en az 6 aylık gibi bir dönem için geçerliliği bulunan Schengen çoklu giriş vizesine sahip olan kişiler, yapacak oldukları müracaatları bu bitiş tarihi itibari ile tekrardan yeni bir başvuru yaparak vize sahibi olabilme haklarına sahiptirler. Ancak, Fransa Schengen vizesine acil bir neden ile ihtiyaç duyan başvuru sahipleri, randevunun ardından 48 saat (2 gün) sürecek bir sürenin sonucunda Fransa Ekspres vize uygulamasından faydalanabilme haklarına sahiptirler.

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, Fransa Ekspres vize uygulaması ayrı bir ücrete tabi tutulmaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişilerin göz önünde bulundurması yetki sahibi olan kişiler tarafından tavsiye edilmektedir. Başvuruda bulunan kişinin Fransa Schengen vize işlemlerinde, yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları takipte kalarak, başvuruda bulunan kişinin vize sürecinin değerlendirme aşamasını yakından takip ederek başvuru sahibine bilgilendirmelerde bulunmaktadır. Kişiler iletişim kurmak adına vize merkez temsilcilerinin arayabilir ya da direkt olarak merkeze gelebilme hakkına da sahiptirler.

Fransa Schengen C Tipi (Kısa Süreli) Vize

Fransa C tipi vize, kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilere verilmektedir. Bu vize tipi ise, 180 günlük bir zaman diliminin içerisindeki mevcut 90 günlük konaklama hakkını kişiye vermektedir. 90 günlük konaklama seyahatinin aşmaksızın kişi sınırsız seyahat etme hakkına sahiptir.

Ancak, diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip olan T.C. vatandaşları ise 6 aylık bir zaman içerisinde 90 günlük bir süreyi aşmamak kaydı ile vize işlemlerin muaf tutularak seyahat edebilme hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra bu vize tipi Schengen ‘’tek tip vize’’ kategorisi içerisinde yer almaktadır. Kısa süreli bir şekilde verilen Fransa turistik vize, Fransa ticari vize ve Fransa aile ziyareti C tipi (kısa süreli) vize kategorisi altında değerlendirilmektedir.

Fransa Schengen D Tipi (Uzun Süreli) Vize

Fransa Schengen D tipi vize, başvuruda bulunan kişiye ülke sınırları içerisinde daha fazla kalma hakkı tanımlamaktadır. Ayrıca kişi uzun süreli ulusal vize (D tipi) kategorisi adı altında vize başvurusunda bulunur ise, aynı zamanda kişiye oturma izni ve ülke içerisinde çalışma hakkı da verilmektedir.

Ancak kişi Fransa D tipi vize ile diğer Schengen ülkeleri sınırları içerisinde 180 günlük bir süre içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile seyahat edebilme hakkı da tanımlamaktadır.

Fransa Schengen Vizesi S.S.S

Schengen vizesi ile Fransa’ ya girilir mi?

Fransa Schengen vizesi Anlaşması’ nı imzalamış bir ülkedir. Dolayısıyla Fransa Schengen üye ülkesi olarak Schengen vizesi ile ziyaret edilebilir. Farklı bir ülke için Schengen vizesi almış olanlar ilk girişlerini bu ülkeden yapmış olmak şartıyla Fransa’yı Schengen vizesi ile ziyaret edebilmektedirler.

Fransa Schengen vizesi ile hangi ülkelere seyahat yapılabilir?

Schengen vizesi ile ilk olarak Fransa üzerinden Schengen bölgesine giriş yapmak şartıyla Schengen ülkelerine ziyarette bulunulabilir. Yunanistan, İtalya Avusturya, Danimarka, Hollanda, Macaristan, Malta bu ülkelerden bazılarıdır.

Fransa Schengen vize ücreti çocuklar için ne kadar?

Fransa Schengen vize ücretinde çocuklar için indirim uygulanmaktadır. 0-6 yaş grubu çocuklar için Fransa Schengen vize ücreti 2030 konsolosluk harç ve danışmanlık bedeli 26 Euro, 6 12 yaş grubu için ise 66 Euro’ dur.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu