Fransa Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Fransa Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Fransa Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Fransa Randevu Formu

Fransa randevu formu, yetkili makamlar tarafından hazırlanmış bir resmi bir form niteliği barındırmaktadır. Fransa vize randevu formu içerisinde doldurulması gereken yerler mevcuttur. Başvuru sahibi bu yerleri doldurur iken oldukça dikkatli davranması zorunludur. Akabinde yanlış bilgilerin beyanında bulunur ise başvuru işlem sürecini değerlendirme aşaması yetkili merciler tarafından olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır.

 

Başvuruyu yapacak kişi bu gibi olumsuzlukları yaşamamak için gerçeğe uygun ve birbiri ile tutarlı başvuru formunu doldurması talep edilir. Başvuru evrakları içerisinde bulunacak olan bilgilerin, başvuru yapan kişi tarafından gerçek kimlik bilgileri ile tutarlı bir şekilde gösterilmesi gerekmektedir. Bu konuda oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Fransa konsolosluğu biz de başvuru formu ve başvuru formu içerisinde talep edilen tüm gerekli evrakların beyan edilmesi halinde bu işlemleri oldukça dikkatli bir şekilde incelemektedir.

 

Uyumsuz ve tutarsız bilgilerin yansıtılması halinde bunlar tespit edilir ise kişi hakkında cezai yaptırımlar uygula mı ihtimali de bundan göz önünde bulundurtması gerekmektedir. Fransa randevu formu, uluslararası vize kurallarına uyum sağlayacak bir belge niteliğine sahiptir. Başvuru sahibinin Fransa ülkesine gidiş nedenini ve amacına uygun bir şekilde gerçeği yansıtması formun doldurulması açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Fransa randevu formunu içerisindeki verilmiş olan tüm bilgilerin yanlış ve tutarsız olması halinde suç unsuru taşıyacağını da başvuru yapan kişi tarafından unutulmaması gerekmektedir.

 

Ayrıca, formu doldurmadan hemen önce oldukça titiz ve dikkatli bir biçimde davranması gerekmektedir. Fransa randevu formu doldururken, kişinin seyahat nedeni büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenden kaynaklanır ak vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları Tüm bu belirtilenleri göz önünde bulundurması gerekmektedir. Kişinin randevu gününde ise kişiye en uygun vize türünün yapılması adına hizmet sağlamaktadır. Ayrıca belirtilmesi gereken bir konu ise randevu formunda kişinin seyahat nedeni doğru bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.

 

Akabinde belirtilmiş olan vize türü yanlış ise kişinin başvuru süreç değerlendirmesi yetkili makamlar tarafından olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Fransa vizesi ne başvuru formu içerisinde yapılacak olan hataların, kişinin başvurusunu yanacağı anlamına taşımaktadır. Fransa vizesi için giriş ve çıkışlarını zorlaştırılması da yüksek bir ihtimaldir. Fransa vize başvuru formu, Felemenkçe ve İngilizce olarak doldurulması zorunludur. Ayrıca kişi Türkçe dilinde de açıklamalar bulunması halinde herhangi bir sorun yaşamamaktadır.

 

Fransa Vize İşlemleri

Fransa vize işlemleri sırasında ise, kişinin pasaportunda bulunmuş olan imza ile başvuru içerisinde atılacak olan imzanın kesinlikle aynı özellikleri taşıması gerekmektedir. Başvuru sırasında başvuru sahibine sunmuş olduğu bilgilerin eksik ve birbiriyle tutarsız olması sonucunda yetkili makamlar tarafından kişinin başvuru sonucu olumsuz bir şekilde değerlendirilmektedir.

 

Tüm bu belirtilen dünyanın sırrı ise, başvuru sahibi taleplere uygun bir nitelikte başvuru formunu doldurmaz ise vizesi ret kararıyla sonuç almaktadır. Fransa vize başvuru formları ise, yetkili makamların resmî web siteleri içerisinden ya da makamların yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru firmaları ya da başvuru merkezleri tarafından sağlanabilmektedir. Ayrıca Fransa vize başvuru formu doldurulur iken daha önce verilmiş olan bilgilerin okunaklı, tükenmez kalem ile ve tüm kelimelerin büyük harfle yazılmış olması talep edilmektedir.

 

Başvuru sahibinin başvuru formu içerisinde Türkçe dilini kullanması ve bu konuda açıklamalar yapmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kişinin Fransa vize başvuru formu doldurma aşamasında iken, uzman yetkili kişilerin ekte sunmuş olduğu bilgiler göz önünde bulundurularak kişi tarafından dikkatli ve titiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

 

Tüm bunların yanı sıra belirtilmiş olan bilgilerin de dosya içerisinde bunlar bütün evraklar ile uyumluluk ve tutarlılık göstermesi ibraz edilmektedir. Ayrıca kişinin yapmış olduğu vize başvuru değerlendirme sürecini de olumlu bir şekilde yansıtmaktadır. Birbiri ile uyumlu ve tutarlı olmayan bilgilerin sunulmasının neticesinde ise, kişinin vize başvurusu direkt olarak yetkili merci tarafından olumsuz cevaplanmaktadır. Ayrıca bütün bilgilerin, kişinin ikinci vize işlemlerinde büyük sıkıntılar yaşayacağını da ihtimal vermektedir.

 

Başvuru formunun orijinal, başvuru gerçekleştirilecek olan kişi tarafından eksiksiz ve tutarlı bir biçimde gerçekleştirilmesi talep edilmektedir. Ayrıca başvuru formu doldurulduktan daha sonra ilgili yere imzasını atması zorunludur. Ayrıca başvuru sahibi formu şahsen doldurmak istemiyor ise, kişinin başvuru formu bu noktada uzmanlar tarafından doldurulabilmektedir. Başvuru sahibinin bu hakkı da mevcuttur ancak, başvuru formu doldurulduktan daha sonra kendi imzası geçerli olacaktır.

 

Pasaporttaki imzası ile başvuru formundaki imzasını kesinlikle uyumluluk göstermesi gerekmektedir. Bu kişinin pasaportunda bulunan imzayla başvuru formu da bulunacak olan imza birbiri ile tutarlılık göstermiyor ise kişinin yapmış olduğu vize başvuru süreci değerlendirmesi olumsuz bir şekilde sonuç bulmaktadır. Ayrıca başvuru sahibi Fransa başvuru formları hakkında resmi sitelerden ya da başvuru merkezleri tarafından gerekli bilgiye sahip olabilmektedir.

 

Fransa Vizesinde Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa vizesi adına talep edilen evraklar içinde bulunan en önemli evrak kesinlikle kişinin pasaportudur. Pasaportun son on yıl içerisinde alınmış olması oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Tüm bunların yanı sıra kişinin tüm Schengen alanı içerisinde geçerlik olan, 30.000 Euro teminatlı bir seyahat sağlık sigortasında bulunması gerekmektedir.

 

Tüm bunların yanı sıra yetkili merciler tarafından talep edilmiş olan ölçüler göz önünde bulundurularak kişinin iki adet fotoğrafını da başvuru dosyası içerisinde eklenmesi gerekmektedir. Ancak biyometrik fotoğrafın kişinin güncel hali yansıtması en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra başvuru sahibinin biyometrik fotoğrafın arka fonu beyaz, kişinin de kulakları, çenesi ve anında net bir şekilde görünmesi gerekmektedir.

 

Aksi halde kişinin yapmış olduğu başvurusu olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır. Fransa başvuru formu evraklarının, yetkili makamlar tarafından talep edilmiş bir şekilde hazırlanması zorunlu haldir. Bu nedenden dolayı finansal evraklarını seyahat edecek olan kişinin finansal durumlarını kendi karşılayamayacak ise bir sponsor bulması gerekmektedir.

 

Başvuru esnasında ise, kişinin başvuru şartlarının hepsini yerine getirmesi gerekmektedir. Her belgenin ve evrakın güncel olması, istenilen nitelikler doğrultusunda doldurulması ve dosya İçine aktarılması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Yetkili makamlar, başvuru yapan kişinin müracaat etmiş olduğu başvurunun olumsuz bir biçimde sonuç almasına karar verdikten daha sonra, başvuru yapmak için eksik evrak gibi kolay temin edilebilecek evrakları yetkili makama sunması gerekmektedir.

 

Tüm bunların yanı sıra Belgelerin tamamlanması adına konsolosluk gerek görmesi halinde kişiyi mülakat amacı ve ek evrak talebinde bulunma amacı doğrultusunda konsolosluk binasında çağırabilme hakkına sahiptir. Ayrıca kişi tüm gerekli talep edilmiş olan evrakların önceden kontrolünde bulunması ve yanlış bir bilgi beyan etmemek amacıyla dikkatli bir şekilde kontrol etmesi gerekmektedir. Bu gibi olumsuz durumların yaşanması halinde kişinin yapmış olduğu vize başvuru değerlendirme süreci olumsuz bir şekilde sonuç bulup uzamaktadır.

 

Ayrıca her belgenin ve talep edilmiş olan evrakların güncel listesinin olacağı bir şekilde konsolosluğa ibraz edilmesi gerekmektedir. Eksik evraklar konsolosluklar tarafından ek evrak niteliği nde talep edilebilmektedir ancak kişinin yapmış olduğu hatalı bilgiler doğrultusunda konsolosluk ve büyükelçilik başvuru sahibinin yapmış olduğu vize müracaat değerlendirme sürecine direkt olarak olumsuz bir şekilde sonuçlandırmaktadır.

Fransa Randevu Formu S.S.S

VFS Global randevu nasıl alınır?

Fransa vize başvurularının yetkili başvuru merkezi VFS Global randevu alımı, başvuru merkezinin web sitesi üzerinde ilgili linke tıklayarak gerçekleştirilebilir Fransa vizesi başvurusu için randevu, Fransa vize başvuru formu doldurulduktan sonra sistem üzerinden alınır.

VFS Global randevuda neler sorulur?

Fransa vize başvurularında başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilecek olan kısa süreli vize başvurularında başvuru merkezindeki randevu bir mülakat sistemi değildir. Randevuda kişiye soru sorulmaz, başvuru sahibi tarafından evrak dosyası eksiksiz biçimde teslim edilir ve parmak gibi işlemleri tamamlanır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu