Fransa Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Fransa Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Fransa Vizesi 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Fransa Vizesi

Fransa vizesi, belgeyi talep eden ilgili kişinin Fransa Konsolosluğu’na ya da Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine veya firmalarına müracaat etmesiyle alınabilmektedir. Fransa vizesi için gerekli olan belgeler Fransa Konsolosluğu tarafından onaylı kurum ya da danışmanlar tarafından hazırlanabilir, yönlendirilebilir. Bilinmesi gereken en önemli nokta Fransa vizesi alım sürecinde vize randevusuna ne olursa olsun vizeyi talep eden kişinin gitmesi gerektiğidir. Yani ister konsolosluk aracılığıyla ya da vize başvuru merkeziyle bizzat işlem görün, isterseniz de danışman firmalarla, alınan randevuya hazırladığınız belgelerle beraber bizzat gitmeniz icap ediyor.

Hazırlanması gereken evraklar Fransa vizesi isteyen kişinin mesleki ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Devlet memurundan, öğrenciden, ev hanımından ya da özel sektörde çalışan birisinden istenen belgeler büyük değişiklikler gösteriyor. Eğer hazırlanması gereken bu belgeler Fransa Konsolosluğu’nun istediği doğrultuda olmazsa da direkt olarak başvuru reddediliyor.

Fransa vize başvurusu yapılırken gerekli olan belgeler tarihi en fazla 10 yıl olan pasaport, Fransızca ya da İngilizce olarak yazılan ve dikkatle doldurulan Fransa vize başvuru formu, en son 6 ay içerisinde çektirilmiş olan biyometrik fotoğraf, seyahat güzergahının ve konaklama ayrıntılarının belirtilmesi açısından gerekli olan otel ve uçak rezervasyonu bilgileri, herhangi bir sağlık sorununa karşın 30000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası, vize talep dilekçesi ve son 3 aylık hesap hareketlerini özetleyen banka hesap hareketleri dökümü şeklindedir. Ayrıca bankanızda toplam 5000 Türk Lirası bakiye bulunması ve bunun banka hesap hareketleri dökümünde belirtilmesi de şarttır.

Fransa seyahati yapmayı planlayan kimselere genellikle Fransa vizesi başvurularını 3 ay öncesinden gerçekleştirmeleri önerilir, çünkü başvurular en az 15 en fazla 3 ay içerisinde çözümlenmektedir. Fransa vizesi ücretleri de, tıpkı her ülkede olduğu gibi, seyahat tiplerine göre değişiklik göstermekte.

Fransa Vizesi Ücretleri

Schengen vizesi olarak da geçen Fransa vizesi ücretleri büyük değişiklikler gösterir. Fransa Konsolosluğu, vize merkezleri ve varsa da aracı firmalara ödenen bu bedeller Euro üzerinden alındığı için kur oranlarıyla direkt olarak fiyat değişikliği görebilmektedirler. Vize tipleriyse turistik vize, ticari vize, transit vize, ziyaret vizesi, kültürel vize ve şoför vizesi olarak ayrılıyor.

Fransa’nın harç bedeli ise 110 Euro olarak yetkili makamlarca belirlenmiştir. Ticari vize 110 Euro, transit vize 110 Euro, ziyaret vizesi 110 Euro, kültürel vize 110 Euro ve aynı şekilde şoför vizesi de 110 Euro’dur. Altı yaş sınırına kadar olan çocuklar için 25 Euro, altı ile on iki yaş sınırında olan çocuklar içinse 66 Euro tahsil edilmektedir.

Bütün bunların yanı sıra danışmanlık ücreti olarak vize merkezleri ya da yetkili firmalar 30 Euro talep edebiliyorlar. Başvuru formunda bulunması şart olan seyahat sağlık sigortası belgesi için de 20 Euro alınıyor. Seyahat sigortası belgesinin geçerlilik süresiyse 30 gündür.

Çeşitli danışmanlık firmaları yapılması gereken bürokratik işlemler için Hindistan Vizesinde olduğu gibi farklı ücretler talep edebiliyor. Bu bağlamda ilgili firmalar adına verdiğimiz fiyatların ortalama olduğunu belirtelim. Vize ve pasaport işlemlerinin belge hazırlama tarafı için 100 Türk Lirası, kişinin yabancı dilde hazırlanması gereken motivasyon mektubu için 300-350 Türk Lirası, vize kapıda hizmet bedeli içinse 100 Euro istenebiliyor. Fransa vizesi başvuru formu da uzmanlar tarafından 30-50 Türk Lirası karşılığında doldurulabiliyor.

Daha önce Schengen vizesi almış olan kişilerin bu işlemleri, sıfırdan alanlara nazaran, çok daha hızlı ve kolaylıkla gerçekleştirebileceğini de belirtelim. Schengen vizesi veri tabanında halihazırda bilgileri bulunan kimseler, çok daha kısa sürelerde Fransa vizesi taleplerine geri dönüş alabilirler.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu