Fransa Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Fransa Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Fransa Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Fransa Vize Ücreti

Fransa vize ücreti, vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Fransa 6 yaş altında bulunan çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir. Fransa konsolosluğuna belirtmiş olduğu kriterler doğrultusunda vize ücreti konsolosluk harç ücretini ve vize başvuru merkezi bedellerini kapsamaktadır. Fransa vize başvuruları ise vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir.

Kısa süreli yani Fransa Schengen vizesi kapsamı içerisinde bulunan turistik, aynı ziyareti ve ticari vize ücreti uzun süreli vize türlerinden farklı olmaktadır. Fransa ülkesinin harç bedeli ize 110 Euro olarak yetkili makamlara tahsil edilecektir.

Vize alımı esansından, Fransa vizesi ücretinin Fransa konsolosluğu ve vize başvuru firmaları aracılığı ile onay verilmesi tavsiye edilir. Kişinin yapmış olduğu başvurusunun öncelikleri sıralamak, engelsiz bir Fransa vize başvurusu gerçekleştirmek adına güncel biz de ücretli için kişi vize başvuru merkezileri iletişime geçmesi gerekmektedir.

Fransa vize danışmanlık bedelleri vize merkezi tarafından 30 Euro olarak tahsil edilmektedir.

 • Fransa turistik vize 110 Euro
 • Ticari vize 110 Euro,
 • Transit vize 110 Euro,
 • Ziyaret vizesi 110 Euro,
 • Kültürel vize 110 Euro,
 • Şoför vizesi 110 Euro,
 • 6 yaş sınırlı olan çocuklar 26 Euro,
 • 6 ila 12 yaş arasında bulunan çocuklardan 66 Euro olarak tahsil

Başvuru sahibi ise bu detaylı bilgiler için vize uzmanları ile irtibata geçebilmektedir. Yanı sıra seyahat sağlık sigortası gerekli ücret karşılığında da yetkilendirilmiş aracı kurum olan vize başvuru firmaları ya da vize başvuru merkezi tarafından da ile karşılanabilmektedir.

Fransa Vize Danışmanlık Ücretleri Nelerdir?

Tüm danışmanlık alanları içerisinde kişiye özel evrak liste gönderimi sağlanması, başvuruda bulunan bireyin durumu, mesleki durumu ve seyahat nedenine göre evrak listesini düzenlemesi ve bunun beraberinde müşteriye ulaştırma hizmetini kapsar.

Yetkili makamlar tarafından belirtilmiş olan her gezinin nedenine ve meslek pozisyonuna göre ayrı bir şekilde evrak listesi bulundurulması zorunludur. Bu evrak listelerinin güncel hali ve doğru bir şekilde hazırlanması, başvuru yapan kişinin vize başvursun sağlıklı bir şekilde yapmasına olanak sağlar.

Bunun yanı sıra vize başvuru merkezleri telefon ile sınırsız bir şekilde destek hizmeti sağlar. Evrak listesinin hazırlanması sırasında ise evrakların tutarlı ve doğru bir şekilde anlaşılması, hazırlık aşamasında ara bilgilendirmeleri ve bireyin nereden temin etmesi gerektiğini net bir şekilde belirtir. Her türlü belgenin muadili mevcut ise bunun ile ilgili bilgilendirmelerinde kişiye yapılması gerekir.

Bütün bu süreç kapsamında dilekçelerin nelere dikkat edilmesi gerektiğini, şahsın banka hesaplarının ayrıntılı ve yapmış olduğu otel ve uçak rezervasyonlarının ne amaç doğrultusunda ve ne şekilde olması gerektiğini kişiye aktarmaktadır. Sigorta ile ilgili tüm merak edilenler, kişinin e-Devlet içerisinden alacak olduğu belge çıktıları ve beraberinde içerik ayrıntıları gibi birçok konu kapsamınca bireyin aklındaki sorulara yanıt verir. Bunun yanı sıra, başvuru yapan kişi başvuru işlemleri kapsamınca müşteri ile ülke uzmanları arasında ortalama 1 dakika kadar süren 7 ya da 8 farklı konuda görüşme sağlar.

Diğer verilen hizmetler ise uzmanları ile ön başvuru hizmetini kendi içerisine kapsamaktadır. Başvuru sahibinin evrak listesi tarafa ulaştırıldıktan daha sonra evraklar merkeze getirilebilir ya da ülkenin sınırları içinde faal bulunan uzmanlar ile yüz yüze görüşme saplanarak süreç kapsamı hakkında bütün detaylar görüşülebilmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapan kişinin evrakları kontrol edildikten daha sonra çay ve kahve hizmetleri gibi diğere hizmetlerden de yararlanabilir.

Başvuru yapan kişinin evraklarının tutarlı olması ya da tutarsız olması durumunda ise başvurunun yapılıp yapılamayacağına dair bir ön görü gerçekleştirilmesi de hizmet alanı içerisine girer. Yanı sıra, şahıs başvuru yapmaya uygun değil ise bunun bedeli sadece 100TRY şeklinde tahsil edilir. Başka bir konu ise, başvuru dosyasını hazırlama hizmetinden yararlanılmasıdır. Başvuru sahibinin evraklarının hazırlanması ve başvuru formlarının doldurulmasının ardından başvuru evrakları yetkili makamlara iletilmiş olduğu bir düzende hazırlanması zorunludur.

Başvuru yapan şahsın, dosyası konsolosluğa karşı en büyük referanstır. Vize başvuru formlarının doldurulması başvuru yapan kişinin ileri bir seviyede İngilizce dilinin bilgisine sahip olan ülke yetkilileri tarafınca yapılması da gerekmektedir. Online bir şekilde formun tutarlı bilgileri gerçeği yansıtacak ve uygun bir şekilde yansıtılması gerekir. Bunun yanı sıra, başvuran kişinin dosyasını net bir şekilde sıralanması, finansal ve bunun yanında kişisel bilgilerin detaylarının ayrıştırılması, çalışma evraklarının gerçeği yansıtan bir şekilde hazır hale getirilmesi, seyahat belgeleri ile yapılmış rezervasyon belgelerinin birbiriyle uyumlu bir şekilde dosya içine konulması ise hizmet alanını içerisinde mevcuttur.

Başvuru yapan şahsın belirli zamanlarda yoğunlukları da göz önünde bulundurarak kendisine yakın bir randevu tarihi ile aracı kurum yetkilileri tarafından sistemden takip edilir, randevusu bu şekilde oluşturulur. Fotokopi ve çıktı alma hizmeti de kişisel evrakların orijinalini teslim etmek istemez ise başvuru yapan kişi, randevu tarihi esnasında başvuruda birlikte getirmesi gerekir. Bu hizmetse, bu işlemi kapsam altına almaktadır. Karşılama destek hizmeti ve beraberinde kişinin randevu tarihinden ve mülakattan önce ise ülke uzmanlarının konsolosluk binası önünde karşılama hizmeti içerisinde bulunur.

Mülakatın gerçekleştirilmesi de konsolosluk binasının içerisinde bulunan yetkililerin vize müracaatında bulunan şahsı daha detaylı bir biçimde tanıması ve seyahat nedenini anlatacağı, kişiye Sorulan sorulara doğru ve uygun bir biçimde cevap iletmesi için gereken bir süreç olarak bilinmektedir. Bu adımların ve aşamaların en doğru ve en sağlıklı bir biçimde olması adına, uzmanlar kişiyi konsolosluk binasının önünde karşılama hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca sorulacak sorular ile alakalı da kişiye tavsiyeler vermektedir.

Hizmet ücretlerinden bahsedeceksek, seyahat sağlık sigorta hizmeti aracı olarak yetkilendirilmiş merkezleri içerisinde 20 Euro şeklinde alınabilmektedir. Ayrıca vize ve pasaport işlemleri için tahsil edilecek olan tutar 100TRY, kişinin İngilizce motivasyon mektubu 300TRY ve bunun yanı sıra vize kapıda hizmet bedeli ise 100 Euro olarak tahsil edilmektedir. Seyahat sağlık sigorta hizmet bedeli ise her türlü oluşabilecek olağan dışı sağlık durumlarına istinaden kişinin masraflarının ödenebilmesi için, bu tutarın da 30.000 Euro teminat bedelli ve 30 günlük bir seyahat sağlık sigortası yetkilendirilmiş merkezler içerisinden 20 Euro para biriminde tahsil edilmektedir.

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa vize başvuru formu doldurma hizmeti de vize başvurusunda bulunacak olan şahsın daha önceden herhangi bir yabancı bir dilde form doldurmamış ise ve bu sebepten ötürü negatif bir onay almak istemiyor ise ve  formu dolduracak zamanı da mevcut değil ise vize başvuru uzmanları tarafından 30TRY karşılığında yapılmaktadır.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Fransa vizesinde başvuruda bulunmak isteyen başvuru sahipleri, Fransa konsolosluğuna vize türüne göre başvurularını iletmeleri zorunludur. Fransa ülkesi adına kısa süreli ziyaretleri kapsayacak bir Schengen vizesi başvurusu yapılacaksa, bunun yanı sıra yetkili makamların başvuruları direkt kabul etmemekte, yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ya da firmaları üzerinden yapılması için yönlendirilmektedir.

Ayrıca uzun süreli bir Fransa vizesi alınacak ise, Fransa diplomatik temsilcileri başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Fransa vize başvurusu adına ilk önce ikamet edilen bölge en yakın Fransa konsolosluğu bulunmalıdır. Daha sonra vize kategorisine göre gerekli evrak listesi hazırlanarak randevu alınmalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu