Fransa Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Fransa Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Fransa Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa vize başvuru formu, yetkili merciler tarafından hazırlanmış ve en gerekli evrak niteliğini taşıyan resmi bir formdur. Fransa vizesi adına yetkili makamların hazırlanmış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunlu iken, kişinin Fransa ülkesi için gerçekleştirmesi gereken ilk adım bu başvuru formu olacaktır.

Fransa vize başvuru formu, eksiğe ve başvuruda bulunan kişinin bilgileri ile tutarlılık göstermesi gerekmektedir. Ayrıca uygun bilgiler ışığında doldurulduktan daha sonra Fransa vize başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir. Yetkili Fransa Konsolosluğu, başvuruda bulunan kişi hakkında kapsamlı ve detaylı bilgi başvuru formu başvuru dosyası içerisinde ulaşır iken, Fransa vize başvuru formu içerisinde de gerçeğe uygun ve tutarlı olan bilgilerin beyan edilmesi gerekmektedir.

Form içerisinde verilecek olan başvuru sahibi tarafından bilgilerin, kişinin başvuru evrakları içerisinde bulunan mevcut bilgileri ile kesinlikle tutarlılık göstermesi gerekmektedir. Ayrıca bu mevzu, Fransa Konsolosluk yetkililerinin göz önünde bulundurduğu en önemli konu içerisinde yer almaktadır. Tutarsız ve gerçeğe uygun bilgilerin beyan edilmemesinin akabinde, başvuruda bulunan kişinin Fransa vize başvuru değerlendirme süreci kapsamı olumsuz bir karar ile sonuç bulacaktır.

Fransa vize başvuru formu uluslararası bir form niteliğine sahip olan, prosedür kapsamı içerisinde faaliyet gösteren resmi bir belge niteliğinin taşımaktadır. Başvuru sahibi tarafından amacına ve gerçeğe uygun/tutarlı bilgiler ile doldurulup beyan edilmesi gerekmektedir. Aksi durum söz konusu olur ise, başvuru sahibi tarafından verilecek olan sahte bilgiler suç unsuru taşıyacaktır. Bu durumda da yetkili makamlar kişi hakkında cezai yaptırımlar uygulayabilme hakkını da taşımaktadır. Kişi, Fransa vize başvuru formunu doldurmadan önce tüm bu belirtilen bilgiler ışığında formu doldurmalı ve dikkat edilmesi gereken her bir etmeni göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Fransa vize başvuru formu içerisinde asılsız ve sahte bilgilerin ibraz edilmesi, bunun yanı sıra eksik bilgilerin verilmesi de başvuru sahibinin yapmış olduğu Fransa vize başvurusu yanmaktadır. Ayrıca yüksek bir ihtimal doğrultusunda da ceza alabilmektedir. Bu nedenle Fransa vize başvuru formu içerisinde yapılacak olan tüm usulsüzlükler ve başvuru sahibinin vize başvurusunun yanması, Fransa ülkesine giriş ve çıkışın zorlaştırılmasının yanı sıra para cezası almak gibi yüksek ihtimalleri de göz önünde bulundurması yetkili vize merkezi temsilcileri tarafından tavsiye edilmektedir.

Fransa Vize Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa vize başvuru formu doldurulup başvuru yapan kişi tarafınca imzalanmasının akabinde, vize süresinin bitiminde Fransa ülkesini terk edeceğini, vizeyi almış olmasının Fransa ülkesine giriş yapabileceğinin garantisinin olmamasını ve bunun yanı sıra Fransa ülkesine girişinin Fransa yetkililerinin sorumluluğu altında olduğunu da göz önünde bulundurması gerekmektedir. Ayrıca tüm bu belirtilenlerin baştan kabul ettiğine dair de bir içerik sunması talep edilmektedir.

Tüm bu belirtilen süreçlerin ve bilgilerin akabinde, Fransa vize başvuru formu Fransızca dilinde ve ayrıca İngilizce dili çerçevesi içerisinde doldurulması gerekmektedir. Fransa vize başvuru formunun doldurulma işleminde başvuru sahibi tarafından tükenmez kalem kullanılmalı ve akabinde tüm harflerin büyük bir şekilde yazılması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulur iken, başvuru sahibi tarafından evrakların içerisinde bulunan bilgiler ışığında ve tutarlı bir şekilde doldurulmasına özen göstermesinin yanı sıra oldukça dikkat etmesi yetkili vize merkezi uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Fransa vize başvuru formu içerisinde bulunan en altı kısımdaki imza bölgesine ıslak imzasını atarak, ardından vize başvuru formunu tamamlayabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken asıl mevzu ise, kişinin mevcut başvuru sırasında kullanmış olduğu pasaport ile Fransa vize başvuru formu içerisinde kullanmış olduğu imzanın birbiri ile tutarlılık sergilemesi gerekmektedir. Aksi takdirde kişinin yapmış olduğu Fransa vize başvurusu olumsuz bir şekilde sonuç bulacaktır.

Fransa vize başvuru formu içerisinde verilecek olan bilgiler, ibraz edilecek olan Fransa vize gerekli evraklar içerisinde yer alan bilgiler ile doğru orantılı bir şekilde beyan edilmesi gerekmektedir. Başvuru esnasında yanlış ya da tutarsız/eksik bilgilerin, form ve dilekçe içerisine atılacak olan imzaların uyumsuzluk göstermesi, pasaport ve başvuru sahibinin kimlik numarası gibi oldukça büyük bir önem arz eden bilgilerin uyum içinde beyan edilmesi en önemli şartlar içerisinde bulunmaktadır. Aksi takdirde, başvuru sahibi vize reddi ile karşılaşabilmektedir.

Fransa Schengen Vize Kuralları

Fransa Schengen vize kuralları, Schengen vize yönetmeliği ve prosedürü gereğince Fransa Schengen vizesi ile başka bir ülkeden giriş yapılma hakkı verilmektedir. Ayrıca Schengen sınırları içerisinde bulunan ülkelerde de bir geçerliliğe sahiptir. Ancak bunun beraberinde kişinin ilk giriş yapacak olduğu ülke doğrultusunda yetkili makamlara vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Alınacak olan Schengen vizesinin bölgesel bir geçerliliğinin bulunması vize etiketi üzerinde kesinlikle bulundurulması gerekmektedir.

Fransa Schengen vize randevu tarihinden daha sonra, 3 ya da 10 iş günleri içerisinde sonuç bulmaktadır. Bunun yanı sıra Fransa VIP vize müracaatları ise 2 gün (48 saat) ya da 3 gün (72 saat) içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun sonuç alma zamanı, resmi makamların ve her iki ülkenin de resmî tatillerine denk gelmesi üzerine sonuçlanma sürelerinde farklılıklar mevcuttur.

Kişinin Fransa Schengen vizesi ile birlikte ülke sınırları içerisinde kalış süresi, tek girişli ya da çok girişli olmasının akabinde değişkenlikler sergilemektedir. Tek girişli olan bir Schengen vizesi ile kişi Fransa ülkesinde belirli bir zaman aralığı içerisinde konaklama hakkına sahiptir. Ancak, çok girişli olan bir Fransa Schengen vizesi mevcut ise kişinin vize süresinin bitiş tarihine göre Schengen bölgesine giriş ve çıkışlarda bulunabilme hakkına sahiptir.

Fransa Schengen Vizesi Biyometrik İşlemler

Fransa Schengen vizesi biyometrik işlemler, 25 Eylül 2014 yılı itibari ile biyometrik bilgilerin beyanı (VIS) başlanmıştır. Schengen kuralları kapsamı içerisinde Fransa vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, verilecek olan randevu gün ve saati içerisinde şahsen vize başvuru merkezlerine gelerek biyometrik bilgi beyanında bulunmaları talep edilmektedir. Fransa Schengen vizesi başvuruları adına verilecek olan parmak izi işlem verisi ise, 5 yıl bir süre geçerliliğini korumaktadır.

Bunun yanı sıra Fransa Konsolosluk makamının gerekli gördüğü takdirde, istisnai durumlarda ve diğer Schengen ülkeleri ile yapılan iki taraflı anlaşma gereğince başvuru yapacak olan kişiden tekrardan parmak izi talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Teknik arızalardan ya da durumlardan kaynaklanarak kişinin parmak izi datasına ulaşılamadığı durumlarda da kişi tekrar vize başvuru merkezlerine ya da başvuru firmalarına gelerek parmak izi beyanında bulunması gerekebilmektedir.

Kişinin randevu gün ve saati içerisinde başvuru asistanları, başvuru yapan kişiye eşlik edecekleridir. Ayrıca başvuru sahibi açısından Fransa vize başvuru işlemleri adına, tüm aşamaların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi adına kişiye tüm desteği sağlayacaklardır.

Fransa Schengen Vizesi Kolay Alınır Mı?

Fransa Schengen vizesi, doğru ve kişinin seyahat nedenine göre yapılacak olan başvurularda ve normal koşul şartları içerisinde 3 ila 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Kişi, Fransa Schengen vize başvuruları adına zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde yapmak için, vize merkezleri ile iletişime geçmesi talep edilmektedir.

Fransa Vize Başvuru Formu S.S.S

Fransa vize başvuru formu 2020 nasıl doldurulur?

Fransa vize başvuru formu doldurulurken doğru beyanda bulunmak son derece önemlidir. Fransa vizesi başvuru formu başvuru sahibinin başvuru evraklarına uygun olarak ve Fransa seyahat planlaması doğrultusunda eksiksiz biçimde, konsolosluğa kişinin seyahat nedenini net olarak açıklayacak şekilde doldurulmalıdır.

Www ambafrance tr org üzerinden hangi vize başvuru formlarına ulaşabilirim?

Türkiye’ deki Fransa Büyükelçiliği’ nin resmi web sitesi Www ambafrance org üzerinden Fransa kısa süreli vize talep formu, Fransa uzun süreli vize talep formu, OFII oturum belgesi talep formu, eğitim amaçlı uzun süreli kalış formu, OFI’ de öğrenciler için doktor muayenesi formu gibi evraklara Fransızca ya da İngilizce olarak ulaşılabilir.

Fransa uzun süreli vize başvuru formu Türkçe mi doldurulur?

Fransa uzun süreli vize başvuru formunun İngilizce ya da Fransızca olarak noter tasdikli biçimde teslim edilmesi gerekmektedir. Gerek kısa süreli gerekse uzun süreli Fransa vize başvurularında evraklar Türkçe olarak kabul edilmemektedir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu